Rungis , بزرگترین بازار بین المللی در سطح اروپا و جهان

Rungis , بزرگترین بازار بین المللی در سطح اروپا و جهان Rungis , بزرگترین بازار بین المللی درسطح اروپا و جهان , Marché d’intérêt national de Rungis , در سال 1110 در منطقه 2 پاریس در له آل پاریس تاسیس شده بوده که به دلیل افزایش فعالیتها و تنوع عرضه و تقاضا , تصمیم به انتقال این بازار بین المللی به بیرون از شهر و در محل فعلی آن گرفته شد.نهایتا در 3 و 4 مارس سال 1969، بازار بین المللی Rungis رسما افتتاح شد.
25 فوریه 1969 , قبل از جابجائی بازار از منطقه له آل پاریس به Rungis
بزرگترین مرکز پخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی جهان در 7 کیلومتری جنوب پاریس، پایتخت فرانسه و در شهر Rungis ، در بخش Val-de-Marne فرانسه قرار دارد. این مرکز با 234 هکتار وسعت از شاهزاده نشین موناکو وسیع‌تر است.
Logo Marché de Rungis
این مرکز که در تاریخ 3 مارس 2019، 50 سالگی خود را جشن گرفت , این بازار مساحتی بزرگتر از چهار زمین فوتبال دارد به طوری که در آن 200 ساختمان بنا شده است. در هر کدام از این ساختمان‌ها مواد غذایی مشخصی فروخته می‌شود، از ماهی تازه و مرغ و گوشت گرفته تا میوه های داخلی و خارجی و لبنیات مواد غذا..

Rungis , بزرگترین بازار بین المللی در سطح اروپا و جهان

Rungis , بزرگترین بازار بین المللی درسطح اروپا و جهان , Marché d’intérêt national de Rungis , در سال 1110 در منطقه 2 پاریس در له آل پاریس تاسیس شده بوده که به دلیل افزایش فعالیتها و تنوع عرضه و تقاضا , تصمیم به انتقال این بازار بین المللی به بیرون از شهر و در محل فعلی آن گرفته شد.نهایتا در 3 و 4 مارس سال 1969، بازار بین المللی Rungis رسما افتتاح شد.

25 فوریه 1969 , قبل از جابجائی بازار از منطقه له آل پاریس به Rungis

بزرگترین مرکز پخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی جهان در 7 کیلومتری جنوب پاریس، پایتخت فرانسه و در شهر Rungis ، در بخش Val-de-Marne فرانسه قرار دارد. این مرکز با 234 هکتار وسعت از شاهزاده نشین موناکو وسیع‌تر است.

Logo Marché de Rungis

Logo Marché de Rungis

این مرکز که در تاریخ 3 مارس 2019، 50 سالگی خود را جشن گرفت , این بازار مساحتی بزرگتر از چهار زمین فوتبال دارد به طوری که در آن 200 ساختمان بنا شده است. در هر کدام از این ساختمان‌ها مواد غذایی مشخصی فروخته می‌شود، از ماهی تازه و مرغ و گوشت گرفته تا میوه های داخلی و خارجی و لبنیات مواد غذایی تازه،گل، گیاهان و اقلام تزئینی….. تمامی این اقلام از میان معتبرترین و معتبرترین تولیدات انتخاب و در معرض فروش گذاشته میشود .

بازار توسط SEMMARIS، شرکت مدیریت بازار , مدیریت می شود که ماموریت های اصلی آن توسعه، بهره برداری، بازاریابی و ارتقاء زیرساخت های بازار Rungis است.

فعالیت این مرکز از نیمه شب آغاز می‌شود. کامیون‌های حمل مواد غذایی از نخستین ساعت روز محصولات را در انبارها خالی می‌کنند. از ساعت 2 بامداد نیز خریداران، که عمدتا از رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ هستند، خرید روزانه خود را آغاز می‌کنند. بر روی هیچ‌کدام از محصولات برچسب قیمت وجود ندارد و بهای هر کالا با چانه زنی تعیین می‌شود.بر اساس آمار منتشر شده در سال 2017 سه میلیون تن محصول به ارزش 9 میلیارد یورو در این بازار معامله شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه :

امروزه در Rungis به طور متوسط 6000 تن از انواع اقلام اعم از میوه، سبزیجات، گوشت، ماهی، فرآورده های دریایی و شیرینی ، محصولات لبنی و محصولات طیور به طور مستقیم از طریق بازار بین المللی Rungis به طور روزانه می گذرد. تقریبا 1.7 میلیون تن در سال است.

بازار رنژیس با 12 هزار کارمند، هزار و دویست شرکت، 17 رستوران، بانک، دفتر پست و هتل و درماندگاه امکاناتی مانند یک شهر را در اختیار دارد. این مرکز همچنین دارای ماهنامه ای است که ماهانه جهت اطلاع رسانی …. منتشر میشود. بخش زیادی از زباله‌های تولیدی این بازار نیز بازیافت می‌شود.

Marché de Rungis

Marché de Rungis

این مرکز مجهز به نیروگاه است و علاوه بر انرژی مورد نیاز خود، برق فرودگاه اورلی پاریس و مناطق مسکونی اطراف را نیز تامین می‌کند.

آدرس :

Marché de Rungis – SEMMARIS, 1 Rue de la Tour, 94550 Chevilly-Larue

منبع :

Rungis سایت رسمی بازار ledauphine

بازبینی نظرات کاربران

شما به این متن چه امتیازی میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

/5 (0 votes)

نوشته Rungis , بزرگترین بازار بین المللی در سطح اروپا و جهان اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه