7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان | فعالیت های رایگان در پاریس برای کودکان

7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان فعالیت های سرگرم کننده کودکان و نوجوانان در پاریس در این مقاله به معرفی 7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان میپردازیم …
در فرانسه برای جذب توریست بیشتر و رفاه والدین و سرگرمی و آموزش کودکان موره های رایگانی در نظر گرفته شده است . والدین میتوانند به همراه کودکان خود از دیدار موزه های رایگان برای کودکان ، لذت ببرند!
Musée-National-d’Histoire-Naturelle-Galerie-des-Enfants-Mezzanine-Globe-Terrestre
میتوانید همراه با فرزند کودک و یا حتی نوجوان خوب برای دیدن حیوانات به سالن موزه ملی تاریخ طبیعی بروید (ورود آزاد برای افراد زیر 26 سال). یا اینکه به موزه شکلات رفته و با طریقه تهیه شکلات های متنوع آشنا شده و از خوردن شکلات به همراه کودک خود لذت ببرید . قطعا کودک شما مزه شکلاتی که در موزه شکلات میچشد را هرگز فراموش نخواهد کرد ( برای کودکان زیر 6 سال همراه با یک والدین رایگان باشد). در یک روز تعطیل میتوانید بصورت خانوادگی به موزه هنر و صنعت “Musée des Arts et Métiers” رفته و از تماشا و کشف ماشین آلات و در ابعاد مختلف ، اختراعات گوناگون، لذت ببرید (ورود آزاد برا..

7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان

فعالیت های سرگرم کننده کودکان و نوجوانان در پاریس

در این مقاله به معرفی 7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان میپردازیم …

در فرانسه برای جذب توریست بیشتر و رفاه والدین و سرگرمی و آموزش کودکان موره های رایگانی در نظر گرفته شده است . والدین میتوانند به همراه کودکان خود از دیدار موزه های رایگان برای کودکان ، لذت ببرند!

Musée-National-d'Histoire-Naturelle-Galerie-des-Enfants-Mezzanine-Globe-Terrestre

Musée-National-d’Histoire-Naturelle-Galerie-des-Enfants-Mezzanine-Globe-Terrestre

 1. میتوانید همراه با فرزند کودک و یا حتی نوجوان خوب برای دیدن حیوانات به سالن موزه ملی تاریخ طبیعی بروید (ورود آزاد برای افراد زیر 26 سال).
 2. یا اینکه به موزه شکلات رفته و با طریقه تهیه شکلات های متنوع آشنا شده و از خوردن شکلات به همراه کودک خود لذت ببرید . قطعا کودک شما مزه شکلاتی که در موزه شکلات میچشد را هرگز فراموش نخواهد کرد ( برای کودکان زیر 6 سال همراه با یک والدین رایگان باشد).
 3. در یک روز تعطیل میتوانید بصورت خانوادگی به موزه هنر و صنعت “Musée des Arts et Métiers” رفته و از تماشا و کشف ماشین آلات و در ابعاد مختلف ، اختراعات گوناگون، لذت ببرید (ورود آزاد برای افراد زیر 26 سال).
 4. آیا به دیدن شخصیتهای بزرگ سیاسی ,سینمائی ,ورزشی ,کارتونی دنیا علاقمند هستید؟در اینصورت مجموعه ای از مجسمه های مومی در موزه گِرِوَن پاریس Musée Grévin paris (به صورت رایگان برای کودکان زیر 5 سال) در انتظار شما است.
 5. (نمایشگاه Explora برای کودکان زیر 2 سال ، نمایشگاه های Palais de la Découverte برای افراد زیر 6 سال برای رایگان هستند).
 6. در نهایت، توصیه ما به دوستداران علم و دانش بازدید از شهر علم و فناوری “la Cité des sciences et de l’industrie” واقع در پارک دُلاویلت است ,جایی که کودکان می توانند هر نوع آزمایشی را انجام دهند.
 7. توجه داشته باشید که آکواریوم شهر علم و فناوری در تمام طول سال باز بوده و برای همه رایگان میباشد!

خوب است که بدانید:
شما با خانواده خود به موزه میروید؟
خبر خوب:
برخی از موزه های بزرگ، راهنمایی های ویژه طراحی شده برای کودکان را ارائه می دهند تا دیدار آنها را سرگرم کننده تر کند.

در میان آنها ، بازی مسیرهای موزه لوور (قابل دانلود در سایت)، دفتر مسیرهای Musée d’Orsay (در قسمت پذیرش موزه در دسترس میباشد)،کتاب های بازی موزه هنر و صنعت ” musée des Arts et Métiers ” (برای دانلود در سایت) و یا برنامه سرگرمی آموزشی از موزه انسان ” musée de l’Homme “…

فعالیت در موزه ها و مکان های فرهنگی

برای سرگرم کردن کودکان و جوانان ، برخی موزه ها و مراکز فرهنگی، فعالیت ها و کارگاه های آموزشی را به طور کامل برای کودکان آماده کرده اند:

 • در “Maison des Petits du Centquatre” کودکان زیر 5 سال همراه والدین خود به کارگاه های مختلف، فعالیت ها، کتابخوانی ، بازی ها، درباره یک موضوع یا یک اثر هنری دسترسی دارند.
 • در آخرین شنبه هر ماه، Jeu de Paume برای اولین بار کارگاهی جهت کودکان و نوجوانان فراهم می کند! یک کارگاه رایگان 2 ساعته برای کودکان 7 تا 11 ساله. رزرو از طریق ایمیل: lesenfantsdabord@jeudepaume.org یا با شماره تلفن 0147030495.
 • در “Maison des Petits du Centquatre” کودکان زیر 5 سال همراه والدین خود به کارگاه های مختلف، فعالیت ها، کتابخوانی ، بازی ها، درباره یک موضوع یا یک اثر هنری دسترسی دارند.
 • هر تعطیلات آخر هفته، موسسه Louis Vuitton، برای کودکان 4 تا 8 ساله (همراه با یک والدین)، تورهای کوچک 15 دقیقه ارائه میدهد.دسترسی رایگان و بدون رزرواسیون . ممکن است که این برنامه در طول تعطیلات مدارس متفاوت باشد، قبل از آن را چک کنید.
 • هر جمعه ساعت 14:30 بعدازظهر (در تعطیلات تابستانی مدارس )، موزه هنر و صنعت ” musée des Arts et Métiers” اجازه می دهد خانواده هایی با کودکان 7 تا 12 ساله به گونه ای سرگرم کننده مجموعه های دائمی موزه را کشف کنند.

  شرکت در این برنامه پس از ارائه بلیط پذیرش رایگان بوده و بدون نیاز به رزرواسیون میباشد. به یاد داشته باشید که دسترسی به این موزه برای افراد زیر 26 سال رایگان است.

 • چهارشنبه ها و شنبه ها در ساعت 3 بعد از ظهر (در تعطیلات مدارس در منطقه C فرانسه ” کشور فرانسه دارای سه منطقه یا زون مختلف میباشد که دارای تعطیلات مدارس متفاوتی هستند” )، موسسه جهانی عرب “Institut du monde arabe ” برنامه ای جهت کتابخوانی و اجرای نمایش ویژه کودکان از 4 سال به بالا تحت عنوان زمان داستان ” Heure du conte” ارائه می دهد .
  دسترسی رایگان، رزرواسیون از طریق تماس با شماره 0140513814 از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر انجام میشود .
 • یکشنبه هر ماه، موزه اورسی Musée d’Orsay امکان دسترسی رایگان به فعالیت های متعددی را که معمولا برای آنها هزینه پرداخت می شود، می دهد. کودکان می توانند از بازی های سرگرم کننده خانوادگی رایگان لذت ببرند تا موزه را در فضای دوستانه و سرگرم کننده (ثبت نام فقط در سایت، همان روز) لذت ببرند، در یک کنسرت و یا یک نمایش رایگان به عنوان بخشی از نمایش های خانوادگی، و یا سرگرم کننده با فعالیت های خلاقانه در کارگاه کودکان ( اولین یکشنبه های هر ماه، ثبت نام فقط در سایت و در همان روز انجام می شود).
 • سازمان MAC / VAL برای آموزش کودکان و نوجوانان چند فعالیت آزاد تحت رزرواسیون (organizing@macval.fr یا 0143916423 ) را سازماندهی می کند: بازدید های متنوع، کارگاه های آموزشی خانواده، کارگاه های کتاب هنرمند برای کودکان 5 ساله و بسیاری از رویدادهای دیگر!
 • پارک لاویلت در فضائی به مساحت 1000 متر مربع محیطی تحت عنوان لاویلت کوچک که به طور کامل برای کودکان و خانواده ها اختصاص داده شده و انواع فعالیت ها و کارگاه ها را ارائه می دهد . ورودی رایگان ،بدون رزرواسیون روزهای چهارشنبه، شنبه ها و بعدازظهر یکشنبه.

ورزش و تفریح رایگان در پاریس

کمی در همه جا در پاریس، از بسیاری از فعالیت های آزاد اوقات فراغت برای بچه های کوچک لذت ببرید.
برای سرگرمی خانوادگی در پاریس، به فضاهای سبز شهر بروید!
در واقع، بسیاری از پارک ها و باغ ها مکانی برای بازی کودکان هستند.علاوه بر الاکلنگ، سرسره و مکان بازی با شن ، برخی بازیهای رایگان دیگر که ارزش دیدن دارند مانند سرسره بزرگ باغ اژدها در پارك La Villette، مسیر هوایی پارك آندره سیتروئن ” parc André-Citroën” ، زمین بازی ماجراجویی باغ Nelson-Mandela، یا مسیر صخره نوردی در پارک Belleville …

Parc-Rives-de-Seine

Parc-Rives-de-Seine

 • پارک ” Rives de Seine ” همچنین بسیاری از فعالیت های رایگان برای نوجوانان و جوانان دارد :
  دخمه پرپیچ و خم، دیواری برای نقاشی کشیدن ، بازی لی لی ،بالا رفتن از دیوار،مسیر آهنکوب و زمین فوتبال …

اگر فرزند شما علاقمند یا نیازمند فعالیتهای ورزشی است، چرا آنها را در کلاسهای ورزش ثبت نام نمیکنید؟
شهرداری پاریس سرگرمیها و کلاس های رایگان برای کودکان ارائه می دهد:
کارگاه های ورزشی برای کودکان 7 تا 17 ساله به شما اجازه می دهد که به تناسب تنوع ورزش ها در جلسات شرکت کنید و کارگاه های ورزشی مقدماتی کلاس های تحت نظارت را برای کودکان 6 تا 17 ساله ارائه می دهند.

برای اطلاع از جزئیات، به سایت http://sports.paris.fr بروید، بخش “Comment faire du sport ?”.

 • در منطقه 12، در مرکز خرید روستای برسی، یک روز چهارشنبه در ماه (از ماه مارس تا ماه ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر)، مکانی برای بازی و فعالیت های اوقات فراغت کودکان در نظر گرفته شده است!

رایگان برای کودکان

Les Pestacles, au Parc floral de Paris

Les Pestacles, au Parc floral de Paris

در تمام طول تابستان، LaPlage de Glazart سرگرمی و فعالیت های جالبی را برای کل خانواده به ویژه در روزهای یکشنبه فراهم می کند.

پاریس پلاژ همچنین دارای محل بازی کودکان با کارگاه های اختصاصی است.

در جشنواره تابستانه Les Pestacles،در پارک گلها Parc Floral de Paris ،مناسب سن جوانان بوده و رایگان هستند، فقط ورود به پارک آزاد نیست.

هر ساله، در پایان ماه اوت، جشنواره Mini Rock en Seine برای کودکان 6 تا 10 ساله رایگان است. در این محل کارگاه های آموزشی هنری از داستان سرائی ، نقاشی کردن چهره …. را در اختیار شما قرار می دهد و این در حالی که همزمان بزرگسالان در کنسرت Rock en Seine در Saint-Cloud حضور دارند.

در پایان سال، از اواسط دسامبر تا آغاز ژانویه ، چرخ فلک های شهرداری پاریس برای کودکان رایگان انجام می شود.

منبع :

parisinfo

بازبینی نظرات کاربران

شما به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

4.9/5 (1 votes)

نوشته 7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان | فعالیت های رایگان در پاریس برای کودکان اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه