10 جاذبه دیدنی در سفر به همراه کودکان در پاریس | پاریس و کودکان

10 جاذبه دیدنی در سفر به همراه کودکان در پاریس برای خانواده هایی که به همراه با کودکانشان به پایتخت مد و نور و شهر عشاق سفر می کنند همیشه یک سوال مطرح بوده است، سرگرمی پاریس برای کودکان چیست؟ در پاریس چگونه کودکان را سرگرم کنیم ؟ پارکهای و مراکز تفریحی برای کودکان کجا هستند ؟ و ……..در این مطلب سعی میکنیم به این پرسشها بپردازیم .
گاهی شاید متوجه شده باشید که از چیزهای عجیب و غریبی در سفر لذت برده باشید که حتی فکر آن را هم نمیکرده اید. از دیدن اماکن و از انجام تفریحاتی لذت برده اید که در هیچ یک از لیستهای دیدنی های آن شهر وجود ندارد .گاهی برنامه های مفرحی را در جائی که انتظارش نمیرود کشف کرده و از آن لذت برده اید و زمانی که از آن به عنوان خاطره ای خوب و فراموش نشدنی برای دوستان و آشنایان خود تعریف میکنید , با خود فکر کنند که اینهمه پول و وقت و زمان را هزینه کرده برای اینکه که از این لذت ببرد؟ در این مطلب میخواهیم به چند نمونه از این نوع تفریحاتی که برای کودکان و حتی بزرگسالان مفرح است بپردازیم .
اماکن فرهنگی , موزه ها و مراکز تفریحی بسیاری در پاریس برای اینکه کودکان در پاریس به همراه خ..

10 جاذبه دیدنی در سفر به همراه کودکان در پاریس

برای خانواده هایی که به همراه با کودکانشان به پایتخت مد و نور و شهر عشاق سفر می کنند همیشه یک سوال مطرح بوده است، سرگرمی پاریس برای کودکان چیست؟ در پاریس چگونه کودکان را سرگرم کنیم ؟ پارکهای و مراکز تفریحی برای کودکان کجا هستند ؟ و ……..در این مطلب سعی میکنیم به این پرسشها بپردازیم .

گاهی شاید متوجه شده باشید که از چیزهای عجیب و غریبی در سفر لذت برده باشید که حتی فکر آن را هم نمیکرده اید. از دیدن اماکن و از انجام تفریحاتی لذت برده اید که در هیچ یک از لیستهای دیدنی های آن شهر وجود ندارد .گاهی برنامه های مفرحی را در جائی که انتظارش نمیرود کشف کرده و از آن لذت برده اید و زمانی که از آن به عنوان خاطره ای خوب و فراموش نشدنی برای دوستان و آشنایان خود تعریف میکنید , با خود فکر کنند که اینهمه پول و وقت و زمان را هزینه کرده برای اینکه که از این لذت ببرد؟ در این مطلب میخواهیم به چند نمونه از این نوع تفریحاتی که برای کودکان و حتی بزرگسالان مفرح است بپردازیم .

اماکن فرهنگی , موزه ها و مراکز تفریحی بسیاری در پاریس برای اینکه کودکان در پاریس به همراه خانواده از موزه گردی , پاریسگردی و انجام تفریحات لذت ببرند بخشهای خاصی بدین منظور تعبیه کرده اند.

پارکهای پاریس و کودکان

پاریس پر از اماکن فرهنگی و دیدنی است، محله های زیبائی برای کشف کردن و قدم زدن و باغ ها و پارکهائی زیبا و سرسبز برای استراحت … برای اینکه کودکانتان خاطراتی خوش و زیبا از پاریس داشته باشند .رفتن به بعضی از این اماکن به صورت خانوادگی و لذت بردن کودکان ضروری است .

در پارکهای پاریس ، سرگرمی هائی در شرائطی امن و هدفمند برای سرگرمی کودکان تعبیه شده است.
شهر کودکان در پارک لاویلت Villette , پارک دیزنی لند پاریس , استریکس پارک ” Asterix Park ” , آکوابلوار با فضاهایی دوستانه , بازیها و برنامه های عجیب و غریب که رویاهای کوکانه در آن به تصویر کشیده میشوند , از مکانهای تفریحی و سالمی هستند که خانواده ها به همراه کودکانشان در آنها میتوانند ساعاتی را به تفریح بگذرانند و کودکانشان از بودن در پاریس به همراه خانواده لذت ببرند .

در پاریس پارک های فراوانی وجود دارد که اکثر آنها برای کودکان جذابند. اما دو پارک ویژه که در کنار جذابیت های طبیعی تجهیزاتی سرگرم کننده برای کودکان دارند را به اختصار معرفی می کنیم.

 • پاریس برای کودکان در دیزنی لند Disneyland Paris

رفتن به دیزنی لند می تواند برگ برنده شما باشد. کودکان در پاریس محال است به این شهربازی نروند، اصولا همه خانواده های ایرانی که کودک دارند معمولا تنها جایی که در پاریس برای کودکان خود در نظر می گیرند دیزنی لند است.

هر وقت احساس کردید می خواهید فرزند یا فرزندانتان را خیلی خوشحال کنید آن روز زمان رفتن به دیزنی لند است. اگر شما جزء والدین جوانی باشید در کودکیتان از کارتون های دیزنی خاطره داشته باشید چه بسا برای خودتان هم روزی خاص و دل انگیز باشد.

دیزنی لند پاریس از جمله افتخارات این شهر و از جاذبه های مهم آن و اروپا به شمار می رود و مهم ترین سرگرمی کودکان در پاریس است.

همانطور که می دانید کمپانی دیزنی یه کمپانی امریکایی است اما دیزنی لند پاریس چندان تفاوتی با دیزنی لند امریکا ندارد بنابراین شما در حال وارد شدن به یکی از جذاب ترین گردشگاه های کودکان در دنیا هستید.

اگر به دیزنی لند رفتید و کاخ زیبایی که در وسط پارک وجود دارد را دیدید به خاطر بیاورید که این کاخ و معماری زیبایش داستان جالبی دارد.

دیزنی لند در خارج از پاریس قرار دارد و می توانید با قطار به آنجا بروید. قطارهای برون شهری پاریس که به RER شهرت دارد به این دیزنی لند می رود. خط A که به رنگ قرمز است شما را به دیزنی لند می فرستد.

این مجموعه دارای سه بخش اترکش (Attraction)، استودیو(Studio) و مرکز خرید دیزنی ویلیج (Disney village) است.

دیزنی لند در واقع پارک بزرگی است متشکل از انواع بازیها و فضاهای تخیلی که از کارتونهای دیزنی الهام می گیرند.

یک خیابان مرکزی در پارک وجود دارد که در ساعات خاصی در شبانه روز شخصیت های دیزنی در آن به اجرای رقص، نوعی رژه و برنامه های شاد می پردازند.

شاید همه کسانی که کارتون های دیزنی را دوست داشتند دلشان می خواست خودشان هم در آن فضا حضور داشته باشند و دیزنی لند این احساس را به شما منتقل می کند.

حس می کنید حالا می توانید در دنیای جذاب دیزنی باشید، کلی بازی کنید، سرگرمی های زیادی تجربه کنید و شخصیت های دیزنی را از نزدیک ببینید.

در پایان نیز اگر پولی برایتان باقی مانده باشد از محصولات دیزنی بخرید و خاطره خوبی از سفرتان با خود به خانه ببرید. اگر بتوانید در جشنهای هالوین یا کریسمس در دیزنی لند حضور داشته باشید قطعا برایتان چندین برابر جذاب خواهد بود.

کودکان در پاریس

دیزنی لند پاریس

 • پارک لاویلت Parc de la Villette و شهر علم و فناوری آن

یکی از پارکهای معروف پاریس و از نظر معماری یکی از پارک های معروف دنیاست چرا که سر آغاز سبکی در معماری است که ممکن است برای شما نیز جالب باشد.

” شهر علم و فناوری ” که در واقع بزرگ ترین موزه علم و فناوری اروپا است یکی از بخشهای متنوع این پارک است که برای تمام سطوح سنی کودک و نوجوان جالب و قابل توجه است .

در پارک فناوری پاریس بخش بی نظیری برای کودکان 2 تا 12 سال در نظر گرفته شده تا در محیطی شاد و کودکانه همراه با بازی و محیطی جذاب بسیاری از مسائل علمی را درک کنند.

کودکان در پاریس

Parc de la Villette

در اینجا کودکان با ساختمان سازی و همچنین صنعت فیلم سازی آشنا شده و حتی می توانند فیلم بسازند و با دستگاه ها کار کنند. در پارک فناوری پاریس همچنین یک موزه جذاب دریایی برای کودکان همراه با فعالیت های مربوط به آن که آزادانه اجرا می شوند.

گستره فعالیت های مربوط به کودکان در این مجموعه بسیار زیاد است و حتی تا برگزاری کنسرت ویژه کودکان می رسد. بنابراین بازدید از این مکان را به هیچ وجه از دست ندهید.

کودکان در پاریس

Parc de la Villette

در باغ وحش پاریس Parc Zoologique de Paris” با فضاهای سبز بی نظیر و حیواناتی از اقصی نقاط دنیا ,

باغ اکلیمَسیون Jardin D’Acclimatation “ که در قلب ” Bois de Boulogne ” قرار دارد، فعالیت های زیادی برای کودکان فراهم می کند.

 • پارک اکلیمَسیون Jardin D’Acclimatation

پارک اکلیمیسیون یکی از پارک های قدیمی پاریس است که توسط ناپلئون سوم در 1860 میلادی بازگشایی شده. این پارک دارای باغ وحش و همچنین مزرعه حیوانات، آبگیری بزرگ برای شنا و قایق رانی کودکان در هر رده سنی، چرخ و فلک، اسباب بازی ها و دستگاه های بازی بزرگ و کوچک و دیگر تفریحات کودکانه است.

سه روز در هفته (چهارشنبه، شنبه و یکشنبه) برای کودکان تئاتر موزیکال، کنسرت و نمایش عروسکی برگزار می شود.

 • باغ لوکزامبورگ Luxembourg Garden

این باغ , پارک یکی از بزرگ ترین و معروف ترین پارک های پاریس است که در آن بخشی نیز به تفریحات و سرگرمی کودکان اختصاص دارد.

کل فضای باغ لوکزامبورگ برای بازی های کودکانه مناسب است اما امکانات ویژه جهت بازی کودکان همچون تاب و سرسره و قایق های بادی کوچک برای آب بازی نیز در آن نظر گرفته شده است.

در گوشه و کنار نیز آن نمایش های عروسکی خواهید دید که بچه ها را مجذوب خود می کند. خوراکیهای خوشمزه ای همچون بستنی , کرپ و شکلات , Churros یا chichis , بارپاپا یا پشمک برای شما نیز هوس برانگیز خواهند بود , نیز می توانند برای بچه ها جاذبه محسوب شوند.

 • پارک بِلویل Parc de Belleville

اگر فرزندانتان پر جنب و جوش و اهل رقابت هستن حتما به این پارک سر بزنید. این پارک برای کودکانی طراحی شده که به کوهنوردی، صخره نوردی و آزمودن خود در سطوح سخت با شیب زیاد علاقه دارند.

گوشه گوشه این پارک پر است از طراحی های جالب مثل کشتی های قدیمی، قالیچه پرنده، استحکامات دفاعی قرون وسطایی، خانه های درختی که اتفاقا بالا رفتن از آن و رسیدن به مقصد جایزه هم دارد.

بازی کردن در این پارک می تواند هیجان بسیار بالایی برای کودکانتان داشته باشد ضمن اینکه تحرک و جنب و جوش برایشان مفید نیز هست.

موزه گردی و کشف خلاقیت و استعدادهای کودکان در پاریس

پاریس شهر رویائی تمامی توریستها و گردشگران دنیاست. اما برای چه کسی؟ شاید برای اهل فرهنگ و هنر که با موزه ای از زیبایی های هنری و فرهنگی رو به رو می شوند و شاهکار هایی از هر دست به رایگان در اختیار گردشگر قرار می گیرد.

همین جا می تواند شروع بی نظیری برای کودکتان باشد که علاقه مندی هایش را به شما نشان دهد. تمام مکانهایی که برای شما به طور خلاصه معرفی کردیم جاذبه هایی هستند که کودکان سرزمینمان از آنها بیگانه نیستند اما چیزی که معمولا در فرهنگ ما کم اتفاق می افتد این است که به سراغ آثار هنری برویم.

بهترین های هنر و زیبایی در پاریس وجود دارد بنابراین می توانیم کودکان را در معرض آثار زیبا قرار دهیم و ذوقشان را بالا ببریم. اولین مکانی که به ذهن خطور می کند موزه لوور است. اما لوور تنها موزه بی نظیر پاریس نیست.

می توانید با توجه به علاقه مندی های کودکتان موزه های دیگری مثل اورسی، برانلی (آثاری از افریقا و جنوب آسیا از گذشته های بسیار بسیار دور در آن قرار دارد) و… را انتخاب کنید و بخش هایی که بیشتر مورد علاقه هستند را با هم بگردید.

پاریس دارای موزه های فرهنگی و برنامه ریزی شده برای تفریح کودکان است.

Palais de la Découverte در پاریس و گالری کودکان در موزه ملی تاریخ طبیعی ، موزه Grévin ……..

 • گالری کودکان- موزه تاریخ طبیعی پاریس

Galerie des Enfants – Muséum national d ‘Histoire naturelle

برای علاقه مند کردن کودکان به تاریخ و علوم بهترین راه دیدن و لمس موضوعات از نزدیک است. یکی از کارکرد های موزه ها برای ایجاد همین رابطه است که برای کودکان اهمیت ویژه ای دارد.

موزه تاریخ طبیعی پاریس برای هر گروه سنی جذاب خواهد بود. بچه ها در این مکان می توانند حیوانات منقرض شده را ببینند و همینطور معنای تکامل موجودات را بفهمند.

کودکان در پاریس

Galerie des Enfants – Muséum national d ‘Histoire naturelle

می توانند ببینند که چطور طی زمان جانداران تغییر شکل یافته اند. بخش پروانه ها در این مجموعه نیز برای همه کودکان جذاب است.

 • موزه Grévin

موزه ای غیر معمول ولی جالب و هیجان انگیز،برای گذراندن یک بعد از ظهر سرگرم کننده ایده آل است.

 • Musée en Herbe

برای هنرمندان مشتاق نمایشگاه های جانبی با برنامه های مهیج و سرگرم کننده برای کودکان به نمایش میگذارد.

 • Musée de l’Homme

تاریخچه تکامل انسان را ردیابی می کند و این به کودک شما امکان یادگیری همزمان با سرگرمی را میدهد.

گشت شهری با کودکان در پاریس

روز اول است. وارد پاریس شده ایم. هنوز خبری از ” مامان حوصله ام سر رفته نیست” وقت خوبی است گشتی در شهر بزنیم و ببینیم اینجا چه خبر است. اما چطور؟ اکثرا کودکان در پاریس از راه رفتن زیاد در این شهر بیزارند.

پیشنهاد می کنیم حداقل دیدار از مکان هایی که پیاده روی سختی دارند مثل بام پاریس یا مونمارت را در روز اول برنامه نگنجانید.

سرانجام، چرا که همانند پاریس نشین ها از قدم زدن در سطح شهر در کنار ساحل رود سن , از دوچرخه سواری خانوادگی لذت نبرید؟

 • کشتی سواری و تفریح

می توانید بسته به سن کودکتان با اتوبوس، مترو، یا قطار دور پاریس بگردید اما راه هیجان انگیز تر برای کشف شهر با با کودکان در پاریس گشت شهری کروزیه ( کشتی سواری و تفریح ) بر روی رود سن ” Les croisières sur la Seine ” نیز یکی از لذت بخش ترین راه ها برای کشف پاریس و زیبائی های آن است. هم فال است و هم تماشا!

کودکان در پاریس

croisiere_paris

 • پاریسگردی با دوچرخه

اگر کودک شما بالای 5 سال سن دارد یک راه دیگر برای گشت شهری شرکت در تورهای دوچرخه سواری است که مبدا آن کنار برج ایفل است.کودکان در پاریس از دوچرخه سوار لذت بسیاری خواهند برد. این تور ها مرکز شهر پاریس را به شما نشان می دهند و لذت فوق العاده ای برایتان به همراه می آورند.

کودکان در پاریس

Le tours des vélos

هم لذت دوچرخه سواری ملایم را کنار فرزندتان و یک گروه را تجربه می کنید و هم شهر را به آرامی می چرخید و توسط راهنمای تور با بخش های مهم مرکز شهر آشنا می شوید.

کودکان در پاریس

Le tours des vélos

مدت زمان این تور 4 ساعت است و زمان صرف نهار نیز در همین زمان در نظر گرفته شده است. این تور ها به Fat Tire Bike Tours شهرت دارد.

در ادامه میتوانید بخوانید …..

 • 7 موزه رایگان در پاریس برای کودکان | فعالیت های رایگان در پاریس برای کودکان
 • چگونه به دیزنی‌لند برویم؟ | راهنمای گردشگری در پاریس |Disneyland Paris
 • چطور پاریس را با دوچرخه بگردیم؟ | چگونه دوچرخه کرایه کنیم؟ | گردشگری ارزان در پاریس
 • گردشگری ارزان و صرفه جوئی در سفر به پاریس | چگونه سفری کم هزینه تر در پاریس داشته باشیم!؟
 • بازدید ارزان یا رایگان از پاریس ؟ | بازدید رایگان از موزه ها و آثار تاریخی و معماری پاریس
 • صرفه جوئی زمان و هزینه در پاریس با کارت گردشگری پاریس Le Paris Pass
 • با کارت گردشگری پاریس Paris Pass در پاریس هزینه های سفرتان را کم کنید
 • راهنمای مترو پاریس | توریستی | گردشگری | Métropolitain | Métro paris
 • نکاتی درباره دیزنی‌لند پاریس که باید بدانید
 • جذابیتهای آکواریوم تروکادرو پاریس | Aquarium de Paris
 • پارک لاویلت | شهر علم و فناوری
 • اکوابولوار بزرگترین پارک آبی اروپا ( aquaboulevard )
 • دیزنی لند پاریس | تفریحگاهی رویایی برای تمام سنین

منبع :

fat tire tours

parisinfo

بازبینی نظرات کاربران

شما به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

/5 (0 votes)

نوشته 10 جاذبه دیدنی در سفر به همراه کودکان در پاریس | پاریس و کودکان اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه