گنجینه مسجد بزرگ پاریس | نماز خانه | حمام زنانه | رستوران و سالن چائی

گنجینه های مسجد بزرگ پاریس در ویزیت از مسجد بزرگ پاریس با گنجینه های ارزشمند و زیبای آن روبرو خواهید شد. مسجد بزرگ پاریس و باغهای بهشتی زیبای آن , نمائی واقعی از قصر شهرزاد قصه های هزار و یک شب است .
معماری مجلل اسپانیایی-مغولی این مسجد زیبا با مناره ای به ارتفاع 33 متر ، تزئینات خاص و زیبا، باغ ها و چشمه های بهشتی چشم هر بازدیدکننده ای را مینوازد. سالن نماز و فرش های گرانبها، کتابخانه مجلل با درختانی زیبا و نادر. حمام، مراسم خاص حمام زنانه (صابون حلب و مراقبت از پوست و بدن) و اسرار زیبایی آن یه طالبان آن عرضه میشود .
گنجینه مسجد بزرگ پاریس
چند خطی درباره مسجد بزرگ پاریس مسجد بزرگ پاریس در سال 1922 در منطقه 5 پاریس ،ساخته و در سال 1926 به طور رسمی افتتاح شد. مسجد بزرگ پاریس در حال حاضر مهمترین مرکز اسلامی پاریس است.
در منطقه لاتین پاریس و نزدیکی موزه تاریخ طبیعی واقع شده است. معماری آن ترکیبی از هنر اسپانیایی و امروزی است و مناره ای با ارتفاع 33 مترکه جلوه خاصی به آن داده است. پس از ورود، جیاط و پاسیوئی باشکوه با آرکهای حکاکی شده از شما استقبال خواهد کرد. در مدت بازدیدتان از مسجد ، ..

گنجینه های مسجد بزرگ پاریس

در ویزیت از مسجد بزرگ پاریس با گنجینه های ارزشمند و زیبای آن روبرو خواهید شد. مسجد بزرگ پاریس و باغهای بهشتی زیبای آن , نمائی واقعی از قصر شهرزاد قصه های هزار و یک شب است .
معماری مجلل اسپانیایی-مغولی این مسجد زیبا با مناره ای به ارتفاع 33 متر ، تزئینات خاص و زیبا، باغ ها و چشمه های بهشتی چشم هر بازدیدکننده ای را مینوازد. سالن نماز و فرش های گرانبها، کتابخانه مجلل با درختانی زیبا و نادر. حمام، مراسم خاص حمام زنانه (صابون حلب و مراقبت از پوست و بدن) و اسرار زیبایی آن یه طالبان آن عرضه میشود .

گنجینه مسجد بزرگ پاریس

گنجینه مسجد بزرگ پاریس

چند خطی درباره مسجد بزرگ پاریس

مسجد بزرگ پاریس در سال 1922 در منطقه 5 پاریس ،ساخته و در سال 1926 به طور رسمی افتتاح شد. مسجد بزرگ پاریس در حال حاضر مهمترین مرکز اسلامی پاریس است.

در منطقه لاتین پاریس و نزدیکی موزه تاریخ طبیعی واقع شده است. معماری آن ترکیبی از هنر اسپانیایی و امروزی است و مناره ای با ارتفاع 33 مترکه جلوه خاصی به آن داده است. پس از ورود، جیاط و پاسیوئی باشکوه با آرکهای حکاکی شده از شما استقبال خواهد کرد. در مدت بازدیدتان از مسجد ، سالن نماز را با دکوراسیونی اصلی و اورجینال و فرش های رنگارنگ تحسین خواهید کرد.این محل ,جایی است که هر ساله آغاز ماه رمضان در فرانسه اعلام می شود.

مسجد بزرگ پاریس بیش از یک مکان برای نماز خواندن است ، حمام ، اتاق چای و یک رستوران نیز دارد. بازدیدکنندگان در صورت تمایل میتوانند سوغات فوق العاده ای از این مکان را از طریق فروشگاه سوغات آن خرید کنند.

گنجینه مسجد بزرگ پاریس

گنجینه مسجد بزرگ پاریس

خدمات ارائه شده در مسجد

مسجد بزرگ پاریس علاوه بر مکانی برای اقامه نماز، خدمات بسیار مفیدی را برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در سایت، در آنجا میتوانید فروشگاهی برای خرید سوغات ، یک رستوران که در تمام هفته از ظهر تا نیمه شب آماده پذیرائی است و یک سالن چای با فضایی دوستانه پیدا کنید. این رستوران فقط غذاهای 100٪ حلال را ارائه میکند. این مسجد همچنین شامل یک موسسه آموزش دینی اختصاص داده شده به آموزش امامان مساجد و یک کتابفروشی و حمام مخصوص زنان است.

گنجینه مسجد بزرگ پاریس

گنجینه مسجد بزرگ پاریس

برنامه ها و هزینه های بازدید

مسجد بزرگ پاریس مکان ایده آل برای استراحت نیز هست. با ورودی 3 یورو برای هر فرد، شما می توانید انتخاب کنید بین بازدید رایگان از مسجد و یا کشف آن با همراهی راهنمای فرانسوی. این هزینه در صوریتکه گروه ده تائی باشید به نفری 2 یورور تقلیل می یابد.

مسجد در تمامی روزهای هفته به جز جمعه باز است. در تابستان، اماکن مختلف مسجد از 9 صبح تا 12 بعد از ظهر و از ساعت 2 صبح تا 7 بعد از ظهر قابل دسترسی هستند. ساعات کار زمستانی مسجد ساعت 9 صبح تا 12 بعد از ظهر و 2 تا 6 بعد از ظهر است.

مسجد همچنین در روز سال نو “اول ژانویه”، دوشنبه عید پاک ” 22 آوریل , lundi de Pâques “، روز صعود حضرت مسیح ” 30 می, Ascension “، یکشنبه و دوشنبه پنطیکاست یا جشن پنجاهه ” 9 ژوئن ,Pentecôte ” و روز استقلال فرانسه ” 14 ژوئیه ” باز است. شما همچنین می توانید در تاریخهای 15 اوت ، نوامبر 1 و 11، و روز کریسمس نیز از مسجد بازدید کنید.

آنچه در مسجد پاریس خواهید دید

پس از ورود، در حیاط داخلی با حیاط بزرگ کنار سالن نماز ظاهر خواهد شد. شما همچنین می توانید از باغ دیدن کنید و با بسیاری از انواع گیاهان که اسامی آنها در برچسب ها نشان داده می شود آشنا شوید.در داخل
به لطف راهروهای تزئین شده با موزاییکهای زیبای مسجد، شما سفری بلادرنگ به کشورهای اسلامی و بناهای اسلامی خواهید داشت.کتابخانه آن با آغوشی باز منتظر بازدیدکنندگان مشتاق است.

آدرس برخی دیگر از مساجد در فرانسه

Mosquée d’Argenteuil : 2 Boulevard de la Résistance 95100 Argenteuil, France

Mosquée de Bagneux :67 Avenue Albert Petit, 92220 Bagneux, France

Mosquée de Bobigny :14 Rue de la Bergère, 93000 Bobigny, France

Mosquée de Boulogne Billancourt :Allée El-Ouafi-Boughera, 92100 Boulogne-Billancourt, France

Mosquée de Clermont Ferrand :15 rue Docteur Nivet, 63100 Clermont-Ferrand, France

Mosquée de Courbevoie :105 Rue des Fauvelles 92400 Courbevoie

Mosquée de Créteil :4 Rue Jean Gabin, 94000 Créteil, France

Mosquée de Clamart :298 Avenue du Général de Gaulle, 92140 Clamart, France

Mosquée de Longjumeau :CSCIL 31 rue pasteur 91160 Longjumeau

Mosquée de Melun :3/5 rue RobertSchumann 77000 – Melun

Mosquée Montreuil :Rue Montreuil, France de Rosny

Mosquée de Saint-Denis :39 Rue de la Boulangerie Saint-Denis, France

Mosquée de Sartrouville :46 rue Jean-Pierre Timbaud 78500 Sartrouville

Mosquée de Torcy :21-27 Rue de Paris, 77200 Torcy

Mosquée de Trappes :49 Avenue Hector Berlioz, 78190 Trappes, France

Mosquée de Tremblay :D40, 93290 Tremblay-en-France, France

Mosquée d’Epignay Sur Seine :110 Rue d’Epinay Montmagny, France

Mosquée Les Mureaux :23 Rue Gambetta, 78130 Les Mureaux, France

Mosquée de Montataire :31 Rue Jean Moulin, 60100 Creil, France

Mosquée de Puteaux :32 Rue Saulnier, 92800 Puteaux, France

Mosquée de Saint-Ouen :31 Rue Edouard Vaillant, 93400 Saint-Ouen, France

آدرس :

Grande Mosquée de Paris,
2bis Place du Puits de l’Ermite, 75005 Paris

منبع :

top halal

بازبینی نظرات کاربران

شما به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

/5 (0 votes)

نوشته گنجینه مسجد بزرگ پاریس | نماز خانه | حمام زنانه | رستوران و سالن چائی اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه