موزه لوور پاریس | راهنمای کامل برای برنامه ریزی بازدید موزه لوور

موزه لوور پاریس , راهنمای کامل برای برنامه ریزی بازدید موزه لوور موزه لوور پاریس زیباترین موزه در جهان،موزه لوور یکی از جاذبه های گردشگری است که هر سال بیشترین بازدید کننده ( به طور میانگین به 8 میلیون بازدید کننده) را جذب زیبائی های خود می کند .
گالری های آن بیش از 72000 متر مربع است که 35000 اثر تاریخی در آن نمایش داده می شود.اگر مجبور باشید 10 ثانیه برای دیدن هر اثر صرف کنید، برای بازدید از کل موزه شما به 96 ساعت احتیاج خواهید داشت، بنابراین می توان گفت که بهتر است پیش از آنکه به این موزه بروید برنامه ریزی کرده و آماده باشید.
در اینجا برای شما راهنمای کاملی برای بازدید از موزه لوور را گردآوری کرده ایم اعم از : دسترسی، ساعات کاری موزه، نرخ، مسیر، ما در اینجا تمام اطلاعاتی که شما برای داشتن بازدیدی لذت بخش تر به آن نیاز خواهید داشت اماده کرده ایم .
موزه لوور پاریس
خلاصه این مطلب … موزه لوور کجاست؟ چگونگی دسترسی به موزه لوور پاریس ساعات کاری و قیمت بلیط موزه بهترین زمان برای بازدید موزه لوور چگونه از لوور دیدن کنیم ؟ آثاری که حتما باید آنها را ببینید آداب و رسوم بازدید از موزه موزه ل..

موزه لوور پاریس ,

راهنمای کامل برای برنامه ریزی بازدید موزه لوور

موزه لوور پاریس زیباترین موزه در جهان،موزه لوور یکی از جاذبه های گردشگری است که هر سال بیشترین بازدید کننده ( به طور میانگین به 8 میلیون بازدید کننده) را جذب زیبائی های خود می کند .
گالری های آن بیش از 72000 متر مربع است که 35000 اثر تاریخی در آن نمایش داده می شود.اگر مجبور باشید 10 ثانیه برای دیدن هر اثر صرف کنید، برای بازدید از کل موزه شما به 96 ساعت احتیاج خواهید داشت، بنابراین می توان گفت که بهتر است پیش از آنکه به این موزه بروید برنامه ریزی کرده و آماده باشید.
در اینجا برای شما راهنمای کاملی برای بازدید از موزه لوور را گردآوری کرده ایم اعم از : دسترسی، ساعات کاری موزه، نرخ، مسیر، ما در اینجا تمام اطلاعاتی که شما برای داشتن بازدیدی لذت بخش تر به آن نیاز خواهید داشت اماده کرده ایم .

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس

خلاصه این مطلب …

 1. موزه لوور کجاست؟
 2. چگونگی دسترسی به موزه لوور پاریس
 3. ساعات کاری و قیمت بلیط موزه
 4. بهترین زمان برای بازدید موزه لوور
 5. چگونه از لوور دیدن کنیم ؟
 6. آثاری که حتما باید آنها را ببینید
 7. آداب و رسوم بازدید از موزه

موزه لوور کجاست؟

لوور درمنظقه یک پاریس ، سمت راست رود سن ، بین رود سن و خیابان ریوولی واقع شده است .بواسطه هرم بزرگ شیشه ای موزه لوور که در حیاط ناپلئون قابل شناسائی از دیگر عمارات این منطقه است.مجسمه لوئی چهاردهم سوار بر اسب که درست در مقابل است ،نشانه آغاز محور تاریخ پاریس است،که قصر لوور را از طریق باغ تویلری ،میدان کنکورد ،شانزلیزه و طاق پیروزی ،به Grande Arche de la Défense متصل می کند .

آدرس :

Musée du Louvre, Rue de Rivoli, 75001 Paris

چگونگی دسترسی به موزه لوور پاریس

سرویس دهی برای دسترسی به موزه لوور بسیار عالی است.

دسترسی از طریق مترو :
برای رسیدن به موزه لوور از طریق مترو، می توانید خط 1 یا خط 7 مترو را گرفته ، سپس در ایستگاه Palais Royal / Louvre پیاده شوید. این ایستگاه به شما امکان دسترسی مستقیم به هرم شیشه ای را از طریق مرکز خرید Carrousel du Louvre می دهد.
شما همچنین می توانید از خط 14 مترو استفاده کرده ،سپس در ایستگاه Pyramides پیاده شوید.

دسترسی از طریق اتوبوس :

برای رسیدن به موزه لوور از طریق اتوبوس ، میتوانید از خطوط 21،24،27،39،48،67،68،69،72،81،85 و 95 استفاده کنید ، تمامی این خطوط ایستگاه هایی نزدیک به لوور دارند.

دسترسی از طریق ماشین :

اگر بخواهید با ماشین به موزه لوور بروید بهتر است بدانید که یک پارکینگ زیرزمینی زیر مرکز خرید Carrousel است که ورودی آن در Avenue du Général-Lemonnier در چند قدمی موزه لوور و در باغ تویلری است و شما می توانید از آن استفاده کنید.

پس از رسیدن به مقصد، شما قادر خواهید بود به یکی از ورودی های مختلف به لوور بروید. چهار ورودی وجود دارد: ورودی هرم، ورودی گالری Carrousel du Louvre ، در شماره 99 خیابان ریولی ( 99rue de Rivoli ) ، ورودی از طریق passage Richelieu و ورودی دروازه شیرها ( plan louvre ).

plan louvre

نقشه موزه لوور پاریس

 • اگر شما یک بلیط نداشته باشید و یا اینکه شما از افرادی هستید که از دسترسی آزاد بهره مند نیستید (زیر را ببینید)، باید به دفتر فروش بلیط به زیر هرم شیشه ای موزه لوور بروید.
 • اگر شما بلیط خود را آنلاین خریداری کرده اید، می توانید از ورودی پاساژ ریشیلیو که برای دارندگان بلیط الگترونیکی و همراهان آنها در نظر گرفته شده است،استفاده کنید.
 • برای افرادی که دارای محدودیت تحرک دارند و یا اینکه باید از ویلچر استفاده کنند، شما و همراهانتان می توانید بدون انتظار در صف موزه یا با ورود به هرم یا از طریق گالری Carrousel du Louvre دسترسی داشته باشید.

توصیه ما به شما :

 • از آنجائی که ورودی هرم شیشه ای موزه لوور برای تمامی توریستها شناخته شده است , بدیهی است که این ورودی شلوغ ترین ورودی موزه باشد.
 • اگر نمیخواهید در فضای باز در صف ورودی منتظر بمانید، به خصوص در باران یا در هوای سرد، بهتر است ورودی را از طریق گالری Carrousel du Louvre وارد شوید.شما دسترسی مستقیم به زیرزمین موزه خواهید داشت و از آب و هوای سرد و بارانی یا گرم محافظت خواهید شد.

ساعات کاری و قیمت بلیط موزه لوور

 • موزه لوور همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر، به استثنای سه شنبه ها، باز است. شب ها هر شب چهارشنبه و جمعه تا ساعت 9:45 شب باز میباشد.
 • ساعات تخلیه کردن موزه از بازدیدکننده همه روزه در ساعت 17:30 و شب ها در ساعت 21:30 آغاز می شود.
 • لوور در تمامی تعطیلات عمومی سال باز میباشد، به جز 1 ژانویه، 1 مه و 8 و 25 دسامبر که تعطیل است.
 • با توجه به نرخ، قیمت یک بلیط 15 € و 17 € اگر شما آن را آنلاین خرید. برای خرید آن آنلاین، روی این لینک کلیک کنید.
 • بلیط موزه به شما اجازه دسترسی به مجموعه های دائمی و نمایشگاه های طولانی مدت موزه را در تمام طول روز میدهد ، همچنین شما به موزه musée Delacroi واقع در پاریس ششم را نیز خواهید داشت.
 • بسیاری از افراد می توانند از دسترسی رایگان لذت ببرند :

کودکان زیر 18 سال، جوانان زیر 26 ساله که در منطقه شینگن زندگی میکنند، جویندگان کار ثبت نام کرده در pole emploi ، افراد، معلمان در ارائه مدارک تحصیلی معتبر، افراد دارندگان RSA ، افراد دارای معلولیت (افرادی که از ویلچر استفاده میکنند ) و همراهان آنها،در روزهای جمعه از 18 ساعت جوانان زیر 26 ساله از هر ملیتی که باشند . قاعدتا در برخی از موارد مدرک قابل اثبات و معتبر درخواست خواهند شد. موزه نیز در اولین روز یکشنبه هر ماه از اکتبر تا مارس و همچنین در تاریخ 14 ژوئیه رایگان است. با این حال، مراقب باشید.

بهترین زمان برای بازدید لوور

لوور را می توان در هر فصلی دید، با این حال، درست است که در تابستان معمولا بازدید کننده بیشتر است. با این حال، از آنجا که لوور بیشترین بازدید موزه در جهان است، همیشه تعداد بازدید کننده زیادی در موزه وجود دارد. بهترین زمان برای بازدید لوور 

بهترین زمان برای بازدید موزه لوور پاریس

اوج زمانهای شلوغی موزه ساعات 11 صبح تا 4 بعد از ظهر است، بنابراین بهتر است از رفتن به موزه در این ساعات اجتناب کنید و ترجیحا در صبح، و یا چهارشنبه و جمعه شب در شب به بازدید موزه بروید.

همچنین اولین روز یکشنبه هر ماه از اکتبر تا مارس را اجتناب کنید. از آنجا که موزه رایگان است، موزه همیشه شلوغ است .

اگر میخواهید یک سالن یا گالری خاص را ببینید، مراقب باشید زیرا با توجه به مجموعه وسیع متعلق به لوور،
همه سالنها و گالری ها همزمان باز نیستند ،برای دیدن برنامه تعطیلات سالن ها، روی این لینک کلیک کنید.

چگونه از موزه لوور پاریس دیدن کنیم ؟

سریعا سراغ اصل موضوع رفته، به موزه می رویم.از آنجا که موزه لوور بزرگترین موزه در جهان است، شما باید کمی قبل از آن خود را آماده کرده باشید، بنابراین شما احساس در این کاخ بزرگ دست داده است.
اول، در اینجا یک لینک که در آن شما می توانید یک نقشه تعاملی از موزه لوور پاریس و همچنین نسخه های دانلود در دسترس در زبان های مختلف پیدا کنید.

آثار موجود در این موزه به 8 بخش تقسیم می شوند که همه با رنگ متفاوت بر روی نقشه مشخص می شوند.
آثار مختلفی از جمله : آثار باستانی مصر، آثار باستانی شرقی، یونان، قرون وسطی اتریش و روم، هنرهای اسلامی، مجسمه ها، نقاشی ها، آثار هنری و گرافیک.
موزه نیز به سه بال تقسیم شده است: Denon، Sully و Richelieu.

موزه لوور پاریس همچنین از راهنمای صوتی “Audio guides” بر روی دستگاه ” Nintendo 3DS XL ” نیز ارائه می دهد.این نرم افزار شامل بیش از 30 ساعت راهنمای صوتی است که از طریق موزه ارائه می شود. همچنین دارای عکس های آثار و تصاویر سه بعدی از مجسمه های خاص، به منظور داشتن زاویه دید جدید است.
هزینه دستگاه ” Nintendo 3DS XL ” و نرم افزار 5 یورو میباشد.

لوور همچنین یک اپلیکیشن برای تلفنهای همراه را راه اندازی کرده است که به شما امکان می دهد تا از طریق راهنمای صوتی به حدود 50 اثر دسترسی پیدا کرده و اطلاعات لازم را بدست بیاورید.این برنامه به صورت رایگان در AppStore و در Google Play در دسترس است.

برای بازدید از لوور، قبل از اینکه به آنجا بروید،باید تصورو برنامه ای از آنچه میخواهید ببینید را برای خود در نظر بگیرید،در اینصورت زمان زیادی را صرف پیدا کردن آثار مورد علاقه خود نخواهید کرد.

شما همچنین می توانید از یکی از مسیرهای موضوعی موجود در وب سایت لوور را چاپ کنید.
به عنوان مثال، مسیر Master works به شما بزرگترین آثار نگهداری شده در موزه را نشان می دهد، مانند مونالیزا، Vénus de Milo یا la Victoire de Samothrace .
همچنین مسیرهای موضوعی وجود دارد که از آن طریق میتوانید آثار ناشناخته لوور را کشف کنید که به اندازه آثار مشهور قابل تحسین است.برای دیدن تمام مسیرهای موضوعی ارائه شده توسط لوور، اینجا کلیک کنید.

اگر شما نمی خواهید مسیر خاصی را دنبال کنید، شما آزاد هستید همانگونه که خودتان می خواهید، در راهروهای موزه بچرخید،در موزه لوور پاریس همیشه چیزی برای تحسین پیدا خواهید کرد.

آثاری که حتما باید آنها را ببینید

در موزه لوور، آثار معروف و مشهور کم نیستند،اما کدامیک از آنها مواردی را پیشنهاد می شود؟ در اینجا 10 مورد را برای شما گردآورده ایم!

1) مونا لیزا از لئوناردو داوینچی

1) La Joconde de Léonard de Vinci

بدیهی است، مونا لیزا اولین اثری است که به آن اشاره می شود. یک شاهکار واقعی از قرن شانزدهم، که شهرت آن بخوبی اثبات شده است. اثر نقاش معروف لئوناردو داوینچی است، برآورد شده است که نیمی از بازدیدکنندگان لوور تنها برای دیدن این نقاشی می آیند.
باید گفت که نیم لبخند افسانه ای او و زیبایی بی نظیرش می داند که چگونه جمعیت را جذب خود کنند.

مونا لیزا از لئوناردو داوینچی

مونا لیزا از لئوناردو داوینچی

2) آفرودیت یا ونوس میلو

2) Aphrodite ou la Vénus de Milo

این مجسمه معروف که قدمتی حدود 100 سال قبل از میلاد دارد، در سال 1820 در جزیره میلوس کشف شد، و نامش از آنجا گرفته شده است.
او نماد الهه عشق Aphrodite، یا زهره ,Vénus در رومی است. این یکی از سه آثار مشهور در لوور است.

آفرودیت یا ونوس میلو

3) پیروزی ساموتراسی

3) La Victoire de Samothrace

پیروزی ساموتراس سومین کار تحسین برانگیز لوور است. برآورد شده است که حدود 200 سال قبل از میلاد حک شده است. این مجسمه در سال 1863 در جزیره ساموتراس در یونان کشف شد. این مجسمه متشکل شده از یک مجسمه نایک، که الهه پیروزی است و پایه آن که به شکل عرشه کشتی است.این مجسمه یکی از قابل توجه ترین آثار موزه است،که 5.12 متر اندازه آن است!

پیروزی ساموتراسی

پیروزی ساموتراسی

4) تاجگذاری ناپلئون توسط ژاک لوئیس دیوید

4) Le Sacre de Napoléon de Jacques-Louis David

این نقاشی که در سالهای 1806-1807 نقاشی شده است، این تصویر، نشان دهنده تاجگذاری ناپلئون و ژوزفین در کلیسای جامع نوتردام پاریس است . یک نسخه از آن در کاخ ورسای Château de Versailles وجود دارد.

تاجگذاری ناپلئون توسط ژاک لوئیس دیوید

تاجگذاری ناپلئون توسط ژاک لوئیس دیوید

5) قایق مدوسا توسط تئودور گریکو

5) Le Radeau de la Méduse de Théodore Géricault

بازدید از این کار برای افراد حساس توصیه نمی شود. این شاهکار بسیار واقع گرایانه است که شاهد رویداد واقعی، غرق شدن مدوسا است که در سال 1816 اتفاق افتاد. این تابلو که بین 1818 و 1819 طراحی شده ، نشان دهنده بازماندگان و مردگان این حادثه غم انگیز است.

قایق مدوسا توسط تئودور گریکو

قایق مدوسا توسط تئودور گریکو

6) آزادی هدایت مردم توسط اوژن دلاکروا

6) La Liberté guidant le peuple de Eugène Delacroix

این تابلو توسط Eugène Delacroix در سال 1830کشیده شده است ، که اغلب به اشتباه مرتبط با انقلاب فرانسه در سال 1789 میدانند،اما در واقع این تابلو نشان دهنده انقلاب Three Glorious یا انقلاب ژوئیه ، که در تاریخ 27، 28 و 29 ژوئن 1830 رخ داد ، است .

آزادی هدایت مردم توسط اوژن دلاکروا

آزادی هدایت مردم توسط اوژن دلاکروا

در جریان موج انقلابی دهه 1830 در فرانسه رخ داد. این انقلاب منجر به پایین کشیدن شارل دهم پادشاه بوربون فرانسه از قدرت شد. جانشین او لوئی فیلیپ یکم از خاندان اورلئان بود. لوئی فیلیپ یکم توانست بیش از 18 سال حکومت کند. از این انقلاب به عنوان آغازی بر تغییر پادشاهی مشروطه ازسلطنت بوربون‌ها به سلطنت ژوئیه، انتقال قدرت از مجلس بوربون به مجلس اورلئان، و جایگزینی حاکمیت مردمی به جای حق سلطنت ارثی یاد می‌شود. حامیان بوربون لژیتمیست، و حامیان لویی فلیپ اورلئانیست نامیده شدند.

این تابلو صحنه ای از انقلاب را نشان می دهد، جایی که یک زن را هدایت انقلابیون به عهده دارد ، و نماینده آزادی است.این کار می تواند الهام بخش ویکتور هوگو برای کتاب Les Misérables، و به خصوص شخصیت Gavroche، بوده باشد.

7) ازدواج کانا توسط پل ورونس

7) Les Noces de Cana de Paul Véronèse

این نقاشی با ابهت ترین اثر موزه است که 6.66 متر ارتفاع و 9.90 متر عرض دارد. نقاشی بین 1562 و 1563 کشیده شده ، که داستان کتاب مقدس از ازدواج کانا، که در طی آن مسیح اولین معجزه خود که تبدیل آب به شراب است را به تصویر کشیده است .

 ازدواج کانا توسط پل ورونس

ازدواج کانا توسط پل ورونس

8) گاوهای بالدار

8) Les taureaux androcéphale ailé

این گاوهایی که بیش از 4 متر ارتفاع دارند،از کاخ خورس‌آباد ( خورساباد کنونی ) دور شاروکین در بین النهرین آمده است. موجوداتی با سرهای شبیه انسان، بدنهایی همانند شیر و بالهای عقاب گونه، که محافظان شهرها و کاخها بوده اند و همه دشمنانی را که سعی در ورود به شهر داشتند، را دفع میکرده اند.در 8 مارس 2015 دولت اسلامی عراق و شام کاخ خورساباد تخریب کرد.

گاوهای بالدار

گاوهای بالدار

9) مجسمه ابوالهول بزرگ تانیس

9) Le grand sphinx de Tanis

این کار در حدود 2600 سال قبل از میلاد انجام می شود، این اثر نشان دهنده یک اسفنکس، یک بدن شیرین و سر انسان است.اسفنکس ها نمایانگر قدرت فرعون ها بودند و آنها را در گورهای خود تماشا می کردند.
در این اسفنکس، می توانیم کتیبه هایی از نام فرعون ها را بخوانیم Amenemhat II، Merenptah و Sheshonq I.

 مجسمه ابوالهول بزرگ تانیس

مجسمه ابوالهول بزرگ تانیس

10) ستون قانون هامروبی

10) La stèle du code de Hammurabi

در میان آثار باستانی این موزه، قانون حمورابی یکی از منحصر به فرد ترین است.این قدیمی ترین متن قانونی در جهان است که در حدود 1750 پیش از میلاد نوشته شده است. اینها در حقیقت احکام دادگاه تحت حکومت حمروبی، پادشاه بابل هستند , که بر روی این ستون حک شده است.

ستون قانون هامروبی

ستون قانون هامروبی

آداب و رسوم بازدید موزه

 • در هنگام بازدید از لوور نیز همچون هر موزه دیگری قوانینی وجود دارد مانند: ممنوع بودن سیگار کشیدن، نوشیدن یا خوردن غذا، صحبت کردن با صدای بلند، لمس کردن آثار، استفاده از فلاش برای گرفتن عکس ، برای نمایشگاه های موقت، فیلم یا عکس گرفتن ممنوع است.
 • از زمان حملات سال 2015، امنیت در ورودیهای موزه بیشتر شده است، و انتظار در صف می تواند کمی طولانی تر شود.نگهبانان به شما اجازه نمی دهند که با یک چمدان یا ساک بزرگ وارد موزه شوید .
 • همچنین توجه داشته باشید که جیب بر ها در بیرون و در درون موزه وجود دارند.در واقع، آنها با استفاده از صف های طولانی، که در آن مردم به وسایلشان بی توجه هستند ،جیب بری میکنند. همچنین در سالنها و یا در کنار آثاری که ازدحام جمعت بیشتر است ، مثلا در اطراف مونا لیزا یا ونوس د میلو ، بیشتر مراقب باشید .
 • همانطور که در بالا ذکر شد، غیرممکن است که یکروزه در لوور همه چیز را ببینید، پس بی فایده است که در موزه ماندنتان بیش از حد طول بکشد.در واقع، با توجه به طولانی بودن موزه ، پس از حدود 3 ساعت شما به سرعت خسته می شوید.

نظر ما : موزه لوور پر است از آثاری که دست کم گرفته شده است ، همیشه چیزی جالب برای دیدن وجود دارد. چشمان خود را از موزه بگردانید، احساس خود را دنبال کنید.

منبع :

france hotel guide

بازبینی نظرات کاربران

شما چه امتیازی به این مطلب میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

4.8/5 (1 votes)

نوشته موزه لوور پاریس | راهنمای کامل برای برنامه ریزی بازدید موزه لوور اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه