محله مونمارتر پاریس یا بام پاریس 

مونمارتر پاریس یا بام پاریس در سفر به پاریس بازدید از بام پاریس یا محله مونمارتر Montmartre , یکی از اماکن دیدنی و بی نظیر شهر پاریس امری ضروری است محله مونمارت پاریس جایی که معماری، هنر و تفرج یک جا جمع شده است. بام پاریس یا مونمارت از مشهور ترین مکان هایی که در پاریس برای همه گردشگران جذاب است . به شما توصیه میکنیم که بازدید از این منطقه را حتما در برنامه گردشگری خود بگنجانید. این نقطه پاریس کاملا به آن چه در پاریس می بینید متفاوت است. حال و هوای این نقطه از پاریس متفاوت از دیگر نقاط آن است.
به جرات می توان گفت در کنار برج ایفل و کلیسای نوتردام، بام پاریس یکی از نمادهای شهر پاریس است بگونه ای که شما حتی اگر به پاریس سفر نکرده باشید بارها نام بام پاریس یا مونمارت را شنیده اید و تصاویر و کارت پستالهای زیبایش را در گوشه و کنار دیده اید .
مونمارت یا بام پاریس کجاست؟ محله مونمارت پاریس منطقه ای مرتفع در شمال شهر منطقه 18 و در ارتفاع 130 متری پاریس است .بدون شک متوجه علت نامگذاری این محله شدید. در واقع تنها نقطه طبیعی مشهور مرتفعی در پاریس است که از آنجا می توان شهر را نظاره کرد.
البته ا..

مونمارتر پاریس یا بام پاریس

در سفر به پاریس بازدید از بام پاریس یا محله مونمارتر Montmartre , یکی از اماکن دیدنی و بی نظیر شهر پاریس امری ضروری است محله مونمارت پاریس جایی که معماری، هنر و تفرج یک جا جمع شده است. بام پاریس یا مونمارت از مشهور ترین مکان هایی که در پاریس برای همه گردشگران جذاب است . به شما توصیه میکنیم که بازدید از این منطقه را حتما در برنامه گردشگری خود بگنجانید. این نقطه پاریس کاملا به آن چه در پاریس می بینید متفاوت است. حال و هوای این نقطه از پاریس متفاوت از دیگر نقاط آن است.

به جرات می توان گفت در کنار برج ایفل و کلیسای نوتردام، بام پاریس یکی از نمادهای شهر پاریس است بگونه ای که شما حتی اگر به پاریس سفر نکرده باشید بارها نام بام پاریس یا مونمارت را شنیده اید و تصاویر و کارت پستالهای زیبایش را در گوشه و کنار دیده اید .

مونمارت یا بام پاریس کجاست؟

محله مونمارت پاریس منطقه ای مرتفع در شمال شهر منطقه 18 و در ارتفاع 130 متری پاریس است .بدون شک متوجه علت نامگذاری این محله شدید. در واقع تنها نقطه طبیعی مشهور مرتفعی در پاریس است که از آنجا می توان شهر را نظاره کرد.
البته از آنجائی که هر گردی گردو نیست , منطور از شمال پاریس منطقه اعیان نشین این شهر نیست بلکه برعکس جایی است که سطح زندگی در آن پایین است و سبب مهاجرت بسیاری از هنرمندان تنگدست و آواره در اوایل قرن بیستم به این منطقه نیز همین امر است.

مونمارت و دلیل نامگذاری آن

معنی لغوی مونمارتر ” Monmartre ” کوه شهدا است.آنگونه که راهب بزرگ کلیسای سن دنی در متنی تحت عنوان معجزات سن دنیس روایت کرده است که به چه دلیل این مکان شهرت مذهبی خود را ،مدیون اسقف پاریس سن دنیس و چند تن دیگر از مومنان مسیحی است که در سال 885 میلادی در این محل سر بریده شدند.

به همین دلیل بام پاریس را کوه شهدا یا مونمارتر نامیده شد. بام پاریس امروزه شهرت خود را به دلیل داشتن چند جاذبه فرهنگی و تاریخی که هر ساله توریستهای زیادی را جذب خود میکند است که مسلما بازدید آنها برای هیچ کسی خالی از لطف نیست .

جاذبه های توریستی مونمارت بام پاریس

بام پاریس و کلیسای قلب مقدس یا سکره کور

زیبایی خاص کلیسای قلب مقدس که بر بام پاریس و در بالاترین نقطه مونمارت واقع شده از چشم هیچ توریستی مخفی نیست . کلیسای سکره کور ” sacré coeur ” از معروفترین کلیساها و پربازدیدترین ها , صد البته بعد از کلیسای نتردام پاریس است, که سالانه میلیونها نفر از آن بازدید می کنند.

بنای این کلیسا بر خلاف اکثر کلیساهای فرانسه از سنگ سفید ساخته شده و گنبد بزرگ آن یادآور معماری شرقی و جذابیت های آن است.

از آنجائی که این کلیسا بر روی تپه مونتمارت واقع شده جهت رسیدن به آن باید از پله های زیادی که بالا بروید که خود نیز یکی دیگر از جذابیتها و زیبائی های این منطقه است که در فصول مختلف گردشگران بر روی آنها نشسته و از چشم انداز زیبای آن که تا شعاع 50 کلیومتری آن را نیز میتوان مشاهده کرد لذت میبرند.

مونمارتر پاریس , کلیسای قلب مقدس , کلیسای سکره کور

بام پاریس مونمارتر , کلیسای قلب مقدس , کلیسای سکره کور

همچنین میتوانید از موسیقی فرهنگهای مختلف که گاه و بی گاه و بیگاه توسط خوانندگان و نوازندگان محلی در این محل اجرا میشود, گوش داده و لذت ببرید و محیطی لطیف,عاشقانه و شاعرانه ای را تجربه کنید.

اگر نمیخواهید یا نمیتوانید پیاده روی روی پله ها را تجربه کنید میتوانید گزینه دیگری در این محل تعبیه شده که استفاده از خط ریلی است را انتخاب و استفاده کنید. از این طریق تنها 1.5 دقیقه طول می کشد تا از ضلع چپ پارک لویی میشل که محل استقرار واگن ها یا تله کابین ها است به بلند ترین نقطه تپه برسید.

ساخت بنای این کلیسا با هزینه دولت فرانسه به مناسبت گرامیداشت کشته شدگان فرانسوی جنگ فرانسه-پروس در 16 جولای 1875 میلادی شروع با نهادن اولین سنگ بنای آن آغاز و در 1914 پایان یافت .این کلیسا در 1919 پس از پایان جنگ جهانی اول افتتاح شد. طراح و مهندس معمار این بنا پل آبید “Paul Abadie ” است و به لحاظ ساختار معماري، كليسا به شكل صليب يوناني ساخته شده است .

سکره‌کور با داشتن بزرگترین ناقوس فرانسه به وزن 19 کیلوگرم و نیز گنبد بزرگ و مرکزی به ارتفاع 83 متر، که به وسیله چهار گنبد محصور شده، جزو شگفت‌ انگیز‌های پاریس است. 234 پله‌ی مارپیچ، شما را به این گنبد می‌رسانند که از بالای آن می‌توانید پانورامای 30 کیلومتری از پاریس ببینید.

برای دیدن پشت بام وزیر زمین نیز از داخل کلیسا پله های زیبایی تعبیه شده اند که ممکن است همیشه برای استفاده توریست ها باز نباشد.

همچنین می توانید برای رسیدن به آرزوهایتان شمع روشن کنید و در شمعدان های زیبایی که برای این کار در نظر گرفته شده بگذارید. عده بسیاری اعتقاد دارند در کلیسای قلب مقدس بیش از هر جای دیگری به مسیح و معجزاتش نزدیک هستید.

محله مونمارت یا محله نقاشان

این محله در بام پاریس بیشترین شهرت خود را مدیون هنرمندان و نویسندگان تنگدست اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است . که فشار زندگی , تورم و تنگدستی آنها را به دلیل پائین بودن پایین زندگی در این محله جذب خود کرد. وجود کاباره ها، روسپی خانه ها و اماکن بدنام نیز این محل و اجتماع آن ها مرکز هنر و عیش و عشرت در پاریس شد.

با شنیدن نام افراد هنرمندانی مشهوری همچون سالوادور دالی، آمادئو مودیلیانی، کلود مونه، هانری دو تولوز- لوتروک، پیت موندریان، پابلو پیکاسو، کامیل پیسارو و ونسان ونگوگ که در بام پاریس زندگی کرده و ردی از خود به جای گذاشته اند.میتوان متوجه شدت و دلیل درخشش این منطقه شد.

مونمارتر پاریس , moulin de la Galette

moulin de la Galette

نقاشی مشهوری از هنرمند مشهور امپرسیونیست فرانسه، آگوست رنوار در موزه اورسی “Musée d’Orsay ” وجود دارد که رقص در یک پنجشنبه بعد از ظهر را در محل آسیاب بادی گالت ” moulin de la Galette ” بر روی تپه مونمارت به تصویر کشیده است.

هنرگردی در میدان تِرت محله مونتمارت

قلب مونمارت میدان تِرت “Place du Tertre” است که نویسندگان، فلاسفه، هنرمندان و طرفداران آنها را در کافه ها گرد هم می آورد تا تاریخ هنر و فرهنگ آن دوره را رقم بزنند.اگر بدنبال هنر و هنرگردی واقعی واحساس هنر با تمام وجود خود هستید . اگر میخواهید در میان هنرمندان تنفس کنید و احساس بی بدیل آن لذت ببرید باید به میدان ترت در محله مونمارت بروید .

بدون شک در آنجا هنرمندانی را خواهید دید که یا کار های خود را در مغازه ها و یا گوشه خیابان می فروشند و یا می توانند در ازای مبلغی چهره شما را در زمان کوتاهی نقاشی کنند و یک یادگاری تمام عیار به شما تقدیم کنند.

مونمارتر پاریس , place du tertre

place du tertre

در میدان ترت می توانید کپی آثاری که دوست دارید را از مغازه دار ها و یا دست فروش ها با قیمت بسیار کم تهیه کنید، در کافه ها بنشینید و به صدای موسیقی گوش دهید. اگر مخاطب پرو پا قرص هنر هستید فراموش نکنید که از موزه سالوادوار دالی در همان نزدیکی دیدن کنید.

مونمارتر پاریس , place du tertre

مونمارتر پاریس , place du tertre

اما این همه ماجرا نیست. در محله معروف ترتره نقاش زبردست بسیاری نشسته و به نقاشی مشغول اند.
برخی از این نقاشان که عموما کاریکاتور یا پرتره مشتریان را نقاشی می کنند از زبردست ترین نقاشان فرانسوی هستند که البته درآمد خوبی هم کسب می کنند. برخی از این نقاشان برای کشیدن یک پرتره تا 100 یورو نیز از مشتریان دریافت می کنند.

آسیاب بادی مولن دو لا گلت

یکی دیگر از فضا های زیبایی که می توانید در این منطقه تجربه کنید آسیاب بادی مولن دو لا گلت است در میدانی به همین نام واقع شده که امروزه تبدیل به رستوران شده و می توانید ناهار را در آنجا صرف کنید.

مولن دولاگلت , مونمارتر پاریس

مونمارتر پاریس

چهره این آسیاب بادی توسط چند تن از هنرمندان آن دوره از جمله ونگوگ نقاشی شده است. گلت نام نانی است که در قرن 17 میلادی در این آسیاب تهیه می شده است و نام این آسیاب از آن الهام گرفته شده است.

کلیسای سن پیر

با وجود کلیسای باشکوه و جوان قلب مقدس، کمتر کسی به کلیسای سن پیر توجه می کند اما اگر به مکان های تاریخی علاقه دارید حتما کلیسای سن پیر را از دست ندهید.

کلیسای سن پیر ,مونمارتر پاریس

کلیسای سن پیر

این کلیسا از جمله قدیمی ترین کلیسا های پاریس است و تاریخ ساخت آن را قرن سوم میلادی توسط سن دنیس که پیشتر ذکرش رفت می دانند. بخش هایی از کلیسا در طی زمان و جنگ های مختلف از دست رفته و دوباره بازسازی شده است.

کاباره مولن روژ

اگر از منطقه مرتفع نمومارت کمی فاصله بگیرید و از خیابان لوپیک پایین بیاید با کافه معروف مولن روژ روبرو خواهید شد. اگر فیلم مشهور مولن روژ را دیده باشید حتما یک ایده اولیه نسبت به این کافه دارید.

کاباره مولن روژ , مونمارتر پاریس

کاباره مولن روژ

مولن روژ به معنای آسیاب بادی قرمز است که کافه و کاباره ای تاریخی در فرانسه است و در حال حاضر می توانید رقص ها، مراسم و لباس های سنتی فرانسه را اینجا تماشا کنید و بگذارید مهارت هنرپیشه گان و رنگارنگی مراسمشان شما را مجذوب و حیرت زده کند.
در خود فرانسه کافه مولن روژ زادگاه رقص مدرن کن کن محسوب می شود و از این جهت شهرت خاصی دارد.

در ادامه میتوانید بخوانید …..

  • گردشی در محله های زیبای پاریس قسمت اول
  • گردشی در محله های زیبای پاریس قسمت دوم
  • کلیسای سکره کور , قلب مقدس
  • نکاتی جالب درباره کلیسای سکره کور پاریس
  • کاباره مولن روژ
  • بهترین محله ها برای اقامت در پاریس

منبع :

parisinfo

بازبینی نظرات کاربران

شما به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

/5 (0 votes)

نوشته محله مونمارتر پاریس یا بام پاریس اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه