دانشگاه دکارت پاریس فرانسه | دارنده رتبه یک دانشگاه های فرانسه

دانشگاه دکارت پاریس , دارنده رتبه یک دانشگاه های فرانسه دانشگاه دکارت پاریس یا پاریس 5” Université Paris 5 René Descartes “، یکی از شعبات 13 گانه دانشگاه پاریس محسوب می شود که در سال 1970 از دانشگاه پاریس جدا شد. دانشگاه پاریس دارای رشته های پزشکی، داروسازی، علوم انسانی، علوم و حقوق می باشد .در تاریخ 1 ژانویه 2019 به مناسبت زاد روز ایجاد دانشگاه دکارت , این دانشگاه با دانشگاه پاریس-دیدرو و موسسه فیزیک زمین با یکدیگر ادغام شدند.
لوگو دانشگاه دکارت پاریس فرانسه
تحصیل در دانشگاه دکارت پاریس این دانشگاه در سال 2004 ، دچار تغییرات مهمی شد. سه دانشکده پزشکی پاریس (نکر، کوچین و بروسسی) برای تبدیل شدن به دانشکده پزشکی پاریس دکارت (MP5)، با هم ادغام شدند و از این رو این دانشگاه توانست دوره های عمومی و تخصصی را به دانشجویان ارائه دهد و مرکز فدرال، نماینده طب در پاریس شود. علاوه بر این، دانشگاه یکی از اولین دانشگاه هایی بود که پروپوزال بولونیا را با هدف ایجاد دیپلم اروپایی اجرا کرد (LMD – درجه، استاد، دکترا یا 3-5-8).
این دانشگاه به تعدادی دانشکده تقسیم شده است که شامل : موسسه فناوری دانشگاه، ..

دانشگاه دکارت پاریس ,

دارنده رتبه یک دانشگاه های فرانسه

دانشگاه دکارت پاریس یا پاریس 5” Université Paris 5 René Descartes “، یکی از شعبات 13 گانه دانشگاه پاریس محسوب می شود که در سال 1970 از دانشگاه پاریس جدا شد. دانشگاه پاریس دارای رشته های پزشکی، داروسازی، علوم انسانی، علوم و حقوق می باشد .در تاریخ 1 ژانویه 2019 به مناسبت زاد روز ایجاد دانشگاه دکارت , این دانشگاه با دانشگاه پاریس-دیدرو و موسسه فیزیک زمین با یکدیگر ادغام شدند.

دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

لوگو دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

تحصیل در دانشگاه دکارت پاریس

این دانشگاه در سال 2004 ، دچار تغییرات مهمی شد. سه دانشکده پزشکی پاریس (نکر، کوچین و بروسسی) برای تبدیل شدن به دانشکده پزشکی پاریس دکارت (MP5)، با هم ادغام شدند و از این رو این دانشگاه توانست دوره های عمومی و تخصصی را به دانشجویان ارائه دهد و مرکز فدرال، نماینده طب در پاریس شود. علاوه بر این، دانشگاه یکی از اولین دانشگاه هایی بود که پروپوزال بولونیا را با هدف ایجاد دیپلم اروپایی اجرا کرد (LMD – درجه، استاد، دکترا یا 3-5-8).

این دانشگاه به تعدادی دانشکده تقسیم شده است که شامل : موسسه فناوری دانشگاه، دانشکده ورزش و تربیت بدنی (STAPS)، دانشکده ی دندان پزشکی، دانشکده ی علوم بیوپزشکی Saints Pères و حقوق و پزشکی و داروسازی می باشد . این دانشگاه متعلق به اتحادیه پیشرو دانشگاهی Sorbonne Paris Cité است. این دانشگاه دارنده رتبه یک دانشگاه های فرانسه و از بهترین و پراعتبارترین دانشگاه های فرانسوی در زمینه پزشکی، حقوق ، اقتصاد ، علوم کامپیوتر و روانشناسی است .

آموزش در دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

آموزش در این دانشگاه به این صورت است که دانشگاه پاریس دکارت دانشگاه علوم انسانی و بهداشت پاریس است با 9 واحد آموزش و تحقیقات (UFR) و موسسه فناوری (IUT)،به عنوان تنها دانشگاه در منطقه پاریس با همکاری پزشکی، داروخانه و دندانپزشکی، بخش بهداشت آن در اروپا و سراسر جهان برای کیفیت آموزش و برتری تحقیقاتش شناخته شده است.پاریس دانشگاه دکارت 10 دانشگاه در مرکز پاریس و همچنین حومه های کوچک (مونتروژ، مالاکف و بولون بیلانکورت) دارد.

دانشگاه دکارت پاریس (UFR)، علوم اجتماعی و سلامت را پوشش می دهد. این دانشگاه 130 مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که هر سال بیش از 15،000 دیپلم ارائه می شود و بیش از 800 پایان نامه در سال پشتیبانی می شود، که شامل 600 تئوری تمرینی، 7 IFR و مراکز تحقیقاتی، 82 آزمایشگاه مرتبط با سازمان های تحقیقاتی بزرگ (CNRS و Inserm )، 13 مدارس دکترا و بودجه ای به مبلغ 330 میلیون یورو .

دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

دوره های دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

دوره ها در این دانشگاهبه این صورت است که دانشگاه دکارت دارای مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در پزشکی، داروسازی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است . دانشگاه دکارت در حال حاضر دارای 10 واحد آموزش و تحقیقات (UFR) و موسسه فناوری (IUT، Saints Pere دانشکده علوم زیست پزشکی) است. با بیش از 2200 استاد و پژوهشگر و بیش از 1530 کارمند اداری، این دانشگاه با داشتن 253 190 متر مربع ,هر ساله بیش از 41100 دانشجو را در بسیاری از محوطه های دانشگاه ها اسکان می دهد. برنامه های تحصیلی این دانشگاه به زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می شود .

دانشجویان بین المللی در دانشگاه دکارت پاریس فرانسه

دانشجویان بین المللی در دانشگاه دکارت پاریس فرانسه به قرار زیر می باشد:

  • داشتن مدرک لیسانس فرانسوی
  • نشان دادن مهارت در زبان فرانسوی: سطح B2 در TCF؛ سطح B2 در TEF؛ سطح B2 در DELF؛ دیپلم DALF
  • ابراز انگیزه خود برای تحصیل در فرانسه
  • داشتن مدارک معتبر یا یک ویزای دانشجویی
  • قادر به تامین هزینه های خود برای زندگی در پاریس فرانسه باشد (با حداقل 800 یورو در هر ماه)

آدرس :

12 Rue de l’École de Médecine, 75006 Paris

01 76 53 16 16

در ادامه میتوانید بخوانید …..

  • دانشگاه های برتر جهان و فرانسه , برترین دانشگاه های جهان در رده بندی های مختلف
  • دانشگاه سوربن پاریس , دانشگاهی فرانسوی با گذشته ای افسانه ای
  • دانشگاه پانتئون آسا پاریس
  • دانشگاه پاریس دوفین ,تحصیلات آموزش عالی و منتخب تحقیقات فرانسوی

منابع :

سایت رسمی دانشگاه پاریس دکارت estahbanaty atiyeafarinan

بازبینی نظرات کاربران

شما به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ عالی

رای شما:رای کاربران

/5 (0 votes)

نوشته دانشگاه دکارت پاریس فرانسه | دارنده رتبه یک دانشگاه های فرانسه اولین بار در Guide iran france. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دشمن ساروج سوربات پتاسیم استئارات منیزیم بنزوات سدیم منتول وانیل مونوسدیم گلوتامات صمغ عربی استئاریک اسید پودر تالک پرلیت خاک رنگبر روغن آرگان روغن جوجوبا تیو سولفات سدیم کراتین کتراک اسید تانیک پکتین کاراگینان پودر کاکائو بوراکس آلانتوئین صمغ عربی برای اپیلاسیون آمونیاک خانگی پروتئین وی پگاه کربومر ساختار فروکتوز

کتراک

صمغ عربی

مونو سدیم گلوتامات

اسید استیک

کربومر

کافور

خاک دیاتومه

کربن فعال

سیلیکون دی اکساید

آویسل

آنتی اکسیدان TBHQ

گلوتن ذرت

لانولین

روغن کندش

کافور

گلوتن

روغن فندوق

لاکتات کلسیم

منیزیم استئارات

روغن آووکادو

روغن درخت چای

روغن براهمی

روغن نارگیل

کتراک

سوربات پتاسیم

روغن بادام

شی باتر

ایزوتیازولین

روغن خراطین

روغن جوجوبا

مالتودکسترین

روغن آرگان

فوماریک اسید

خاک دیاتومه